Učenici 2. D razreda srednje škole "Ivan Seljanec" posjetili tvrtku MAT detailing cars

Križevci, 5. lipnja 2024. – Učenici 2. D razreda srednje škole "Ivan Seljanec" posjetili su tvrtku MAT detailing cars u Križevcima. Posjet je organiziran s ciljem upoznavanja učenika s praktičnim aspektima automobilske industrije, posebice u području auto detailinga i održavanja vozila.

Uvodno predavanje

Posjet je započeo kratkim uvodnim predavanjem koje je održao vlasnika tvrtke, gospodin Tomislav Hrg. On je učenicima predstavio povijest i razvoj tvrtke MAT detailing cars, objasnio osnovne pojmove vezane uz detailing automobila, te ih upoznao s uslugama koje tvrtka pruža. Učenici su saznali da tvrtka postoji već 7 godina i da su specijalizirani za vrhunsko održavanje i zaštitu automobila.

Obilazak tvrtke

Učenici su imali priliku vidjeti i naučiti:

• Pripremu vozila: Kako se vozila pripremaju za detaljnu obradu, uključujući pranje i sušenje.

• Poliranje: Proces poliranja i uklanjanja ogrebotina te nanošenje zaštitnih premaza.

• Unutarnje čišćenje: Detaljno čišćenje unutrašnjosti vozila, uključujući sjedala, tepihe i plastične površine.

• Nanošenje zaštitnih premaza: Primjenu nano premaza koji štite lak vozila od vanjskih utjecaja.

Zaključak

Posjet je završio u 12:00 sati zajedničkim fotografiranjem i kratkom refleksijom. Učenici su izrazili zadovoljstvo i zahvalnost na prilici da iz prve ruke vide i sudjeluju u procesu detajlinga automobila. Nastavnik Leon Jagoić pohvalio je organizaciju posjeta i istaknuo važnost ovakvih iskustava za učenike koji razmišljaju o karijeri u automobilskoj industriji.

Napisala: Veronika Skrba, 2.d

objavio: Antun Martinović   datum: 10. 6. 2024.

« Rujan 2024 »