preskoči na sadržaj
Popis lektire za školsku godinu 2016./2017.

Popis lektire

 

1.a razred

 

  1. Lirika slobodnog, vezanog stiha, pjesma u prozi (Josip Pupačić, Vladimir Vidrić, Dobriša Cesarić, Dragutin Tadijanović, tri pjesme po izboru)
  2. Antun Gustav Matoš: Cvijet sa raskršća
  3. Jerome David Salinger: Lovac u žitu
  4. Sofoklo: Antigona
  5. Eshil: Okovani Prometej
  6. Tit Makcije Plaut: Škrtac
  7. Dante Alighieri: Pakao (4. i 5. pjevanje)
  8. Giovanni Boccaccio: Dekameron (uvod, 1. dan prva novela, 2. dan treća novela)
  9. Izborna lektira
  10. Izborna lektira

 

 

1.d razred

 

            1. Jerome David Salinger: Lovac u žitu

            2. knjiga po izboru

            3. August Šenoa: Zlatarovo zlato

            4. Vjekoslav Kaleb: Gost

            5. Sofoklo: Kralj Edip

            6. Sofoklo: Antigona

            7. knjiga po izboru

            8. Giovanni Boccaccio: Dekameron

 

 

1.c razred

 

            1. George Orwell: Životinjska farma – početak 10. mjeseca

            2. knjiga po izboru – 11. mjesec

            3. Vjekoslav Kaleb: Gost – 1. mjesec

            4. Miro Gavran: Zaboravljeni sin – kraj 2. mjeseca, početak 3. mjeseca

            5. Slavko Kolar: Breza – 3./4. mjesec

            6. knjiga po izboru – 5. mjesec

 

 

 

 

 

 

 

 

1.g razred

 

  1. Lirika slobodnog, vezanog stiha, pjesma u prozi (Josip Pupačić, Vladimir Vidrić, Dobriša Cesarić, Dragutin Tadijanović, tri pjesme po izboru)
  2. Ivana Brlić Mažuranić: Kako je Potjeh tražio istinu
  3. Vjekoslav Kaleb: Gost
  4. Biblija (Knjiga postanka)
  5. Sofoklo: Antigona
  6. Giovanni Boccaccio: Dekameron (uvod, 1. dan prva novela)
  7. Izborna lektira

 

 

1.k razred

 

  1. Interpretacija lirske pjesme
  2. Ezop: Basne
  3. August Šenoa: Zlatarovo zlato (ulomci)
  4. Mitovi i legende (po izboru)
  5. Giovanni Boccaccio – Dekameron (dvije novele po izboru)
  6. izborna lektira

 

 

  1. pk razred

 

  1. Lirika Dobriše Cesarića (1 pjesma) i Dragutina Tadijanovića (1 pjesma)
  2. Ivana Brlić Mažuranić: Priče iz davnine (bajka po izboru)
  3. Ezopove basne (basna po izboru)
  4. Vjenceslav Novak: Iz velegradskog podzemlja
  5. Izborna lektira. – po vlastitom izboru ili stručni časopis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. a i 2. b razred

 

  1. William Shakespeare : Hamlet
  2. Marko Marulić: Judita
  3. Marin Držić: Dundo Maroje
  4. Carlo Goldoni: Gostioničarka Mirandolina
  5. Voltaire: Candide
  6. J. W. Goethe: Patnje mladog Werthera
  7. E. A. Poe: Crni mačak
  8. Ivan Mažuranić: Smrt Smail-age Čengića
  9. i 10. Izborna lektira

 

2. c, 2. k i 2. g (zidari i tesari)

 

  1. Ivan Gundulić: Dubravka (izbor iz djela)
  2. Edgar Allan Poe: Crni mačak
  3. Nikolaj Vasiljevič Gogolj: Kabanica
  4. August Šenoa: Povjestice (izbor)
  5. Josip Kozarac: Tena
  6. Izborna lektira

 

 2.g (prodavačice)

 

  1. Dinko Šimunović: Muljika
  2. Dubravka Ugrešić: Štefica Cvek u raljama života
  3. August Šenoa: Prijan Lovro
  4. Josip Kozarac: Tena
  5. Henrik Ibsen: Nora
  6. Antun Gustav Matoš: Kip domovine leta 188*
  7. Izborna lektira

 

 2.pk razred

  1. August Šenoa: Kameni svatovi
  2. Jean-Baptiste Poquelin Molière:  Škrtac (odabrani dijelovi)
  3. Vjekoslav Majer: Dnevnik malog Perice
  4. Antun Mihanović: Horvatska domovina
  5. Izborna lektira
  6. Izborna lektira

 

 

 

3.a  razred

 

  1. Honore de Balzac: Otac Goriot
  2. Fjodor Mihajlovič Dostojevski: Zločin i kazna
  3. August Šenoa: Prijan Lovro
  4. Ante Kovačić: U registraturi
  5. Vjenceslav Novak: Posljednji Stipančići
  6. Henrik Ibsen: Nora
  7. Milutin Cihlar Nehajev: Bijeg
  8. Antun Gustav Matoš: Camao
  9. Izborna lektira
  10. Izborna lektira

 

3.d razred

 

  1. Fjodor Mihajlovič Dostojevski: Zločin i kazna
  2. Honore de Balzac: Otac Goriot
  3. August Šenoa: Prijan Lovro
  4. Vjenceslav Novak: Posljednji Stipančići
  5. Henrik Ibsen: Nora
  6. Antun Gustav Matoš: pjesme
  7. Janko Leskovar: Misao na vječnost
  8. Milutin CihlarNehajev: Bijeg
  9. 1 – 2 izborne lektire (za ocjenu odličan izlaganje dviju izbornih lektira)

 

3.c razred

 

  1. Dinko Šimunović: Duga
  2. Franz Kafka: Preobrazba
  3. Pavao Pavličić: Dobri duh Zagreba (Frizer za muške)
  4. Miroslav Krleža: Na rubu pameti (ulomak)
  5. D. Cesarić – interpretacija pjesama
  6. + 1 izborna lektira

 

3.g razred

 

  1. Janko Leskovar: Misao na vječnost
  2. Dinko Šimunović: Muljika
  3. Franz Kafka: Preobražaj
  4. Miroslav Krleža: Baraka pet be (zbirka Hrvatski bog Mars)
  5. Ranko Marinković: Anđeo (u zbirci Ruke)
  6. Pavao Pavličić: Dobri duh Zagreba
  7. Izborna lektira

3. k razred

  1. Janko Leskovar: Misao na vječnost
  2. Dinko Šimunović: Duga
  3. Franz Kafka: Preobražaj (ulomci)
  4. Miroslav Krleža: Na rubu pameti (ulomak iz čitanke)
  5. Pavao Pavličić: Dobri duh Zagreba (Frizer za muške)
  6. Izborna lektira

 

4.a razred

1. Franz Kafka: Preobražaj

2. Antun Branko Šimić: Preobraženja

3. Bertolt Brecht: Majka Courage i njezina djeca

4. Albert Camus: Stranac

5. Miroslav Krleža: Gospoda Glembajevi

6. Miroslav Krleža: Povratak Filipa Latinovića

7. Ivo Andrić: Prokleta avlija

8. Ranko Marinković: Kiklop

9. Izborna lektira

10. Izborna lektira

 

 

4.h razred

  1. Franz Kafka: Preobrazba
  2. Albert Camus: Stranac
  3. Antun Branko Šimić: Preobraženja 
  4. Ivo Andrić: Prokleta avlija
  5. Miroslav Krleža: Gospoda Glembajevi
  6. Miroslav Krleža: Povratak Filipa Latinovicza
  7. Ranko Marinković: Kiklop
  8. Dragutin Tadijanović: pjesme
  9. + 1 izborna lektira

 

 

Tražilica



Kalendar
« Travanj 2017 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
1 2 3 4 5 6 7
Prikazani događaji


Korisni linkovi

Arhiva dokumenata




preskoči na navigaciju