LiDraNo 2023.

Županijsku smotru LiDraNa ugostila je Srednja škola „Ivan Seljanec“ Križevci 28. veljače u Hrvatskom domu u Križevcima. U uvodnom dijelu nastupila je Dunja Rebić, sopranistica iz Glazbene škole Alberta Štrige Križevci uz klavirsku pratnju Darka Golubića. Sudionicima Smotre obratila se predstavnica Županije Ana Mušlek, a LiDraNo je otvorila ravnateljica Gordana Juran-Ratković. Program su vodili naši učenici Petra Kušec i Mihael Jambrović.

Učenici osnovnih i srednjih škola pokazali su svoje talente, ali i uživali u svakom trenutku. Izvedeni su pojedinačni i skupni nastupi u kategoriji dramsko-scenskog stvaralaštva, čitali su se literarni i novinarski radovi i slušale radijske emisije. Stručna su povjerenstva vrednovala radove i predlagala učenike za državnu razinu.

Galerija slika i ostatak teksta nalaze se pod "opširnije".

Učenici predloženi za državnu smotru LiDraNa prema kategorijama:

• pojedinačni dramsko-scenski nastupi osnovne škole: Domenika Lončar, 8. r., Osnovna škola Molve (mentorica Marija Halaček)
  • pojedinačni dramsko-scenski nastupi srednje škole: David Kuzmić, 3. r., Gimnazija dr. Ivana Kranjčeva Đurđevac (mentor: Zdravko Seleš)
  • literarno stvaralaštvo osnovnih škola: Maša Kresojević, 5. r., Osnovna škola „Đuro Ester“ Koprivnica (mentorica: Maja Sinjeri); Klara Mihalić, 6. r., Osnovna škola Ljudevita Modeca Križevci (mentorica: Nina Drakulić); Lana Srbljinović, 8. r., Osnovna škola Ljudevita Modeca Križevci (mentorica: Danijela Zagorec)
  • literarno stvaralaštvo srednjih škola: Saša Rumek, 1. r., Gimnazija „Fran Galović“ Koprivnica (mentorica: Romana Šutalo); Mirjam Balen, 1. r., Gimnazija Ivana Zakmardija Dijankovečkoga Križevci (mentorica: Sanja Jelenak)
  • samostalni novinarski radovi osnovnih škola: Magdalena Božić, 7. r., Osnovna škola Ljudevita Modeca Križevci (mentorica: Martina Valec Rebić); Mirta Jurić, 8. r, Osnovna škola „Đuro Ester“ Koprivnica (mentorica: Nikolina Sabolić)
  • samostalni novinarski radovi srednjih škola: Martin Barberic, 4. r., Gimnazija „Fran Galović“ Koprivnica, (mentorica: Ana Marija
  • Međimorec)
  • školski listovi: Izvor, Osnovna škola Ljudevita Modeca Križevci – digitalni školski list; Leteći razred, Osnovna škola „Đuro Ester“ Koprivnica – digitalni školski list
  • radijske emisije: Viktor Kišiček, 8. r., Hana Mihaljević, 4. r., Osnovna škola Đuro Ester Koprivnica (mentor: Mihael Kivač); : Sven Andrić, 4. r., Ivan Pavao Mesaroš, 5. r., Osnovna škola Ljudevita Modeca Križevci (mentorica: Ana Andrić); Nika Šantić, 7. r., Josip Miklečić, 8. r., Ema Pacur, 6. r., Lucija Peklić, 6. r., OŠ Sveti Petar Orehovec (mentorica: Stojanka Lesički).

Našu je školu odličnim nastupom predstavila učenica 4. razreda Karla Ferenčak pjesmom Vesne Parun Ti koja imaš nevinije ruke.

Čestitke svim sudionicima LiDraNa i zahvala svim članovima povjerenstava!

objavio: Antun Martinović   datum: 2. 3. 2023.

« Svibanj 2024 »