Dokument: Regionalna razina natjecanja Mreža čitanja
Opis:

Mreža čitanja virtualno je natjecanje koje se svake godine  održava na trima razinama. Provodi se s ciljem stjecanja navika redovitoga čitanja, ali i razvijanja vještina čitanja, time i čitalačke pismenosti. Ujedno se kvizom potiče i međuvršnjačka suradnja te stječe svijest o važnosti pridržavanja dogovora (kolegijalnost).

Ove godine sudjelovali su učenici prvih razreda, a za regionalnu razinu natjecanja, uz knjigu Živjeti hrvatske književnice Jelene Kastaneti, čitala se i knjiga Šest vrana  izraelske  književnice Leigh Bardugo.

Sudjelovali su Veronika Skrba, Andrej Milković, Tea Ciglarić, Marin Vručina, Domagoj Vuk,  iz 1. D uz Andreu Šatrak iz 1. A razreda. Pripremali su nas mentori Maja Baksa i Marin Pušić.

Pripremali smo se za natjecanje tako što smo kod kuće sami iščitavali zadane ulomke, a u školi prepričavali radnju dvaju romana te izmjenjivali dojmove o pročitanome.

Kviz se pisao  50 minuta, a sastajao se od 60 pitanja koja su nam bila srednje teška, neka laganija, neka malo teža.

Dvoje učenika, Andrea Šatrak i Marin Vručina, plasiralo se na nacionalnu razinu Mreže čitanja. Za nacionalnu razinu trebat ćemo pročitati još i knjigu Voštani princ hrvatskog književnika Mire Morovića. Radujemo se novoj knjizi i budućim druženjima!

Učenici:  Andrea Šatrak, 1. A i Marin Vručina, 1. D

Jezik: Hrvatski
Autor(i): Maja Baksa Žeđa
Vrijeme stvaranja dokumenta: 8. 3. 2023.
Zadnja verzija: 1
Povijest verzija