Obilježili smo Europski školski sportski dan

Povodom Europskog školskog sportskog dana organizirali smo po četvrti puta u našoj školi kros Ivana Seljanca za naše učenike. Kros se trčao u utorak, 26.9.2023. u duljini od 2023 metara u dvije kategorije, mladići i djevojke. Nastupilo je 8 djevojaka i 45 mladića. Na kraju su proglašeni pobjednici i dodijeljene nagrade.

Djevojke na startuEuropski tjedan sporta (ETS) je inicijativa Europske komisije za promicanje sporta i tjelesne aktivnosti diljem Europe koja se 2022. godine održava po osmi put. Ministarstvo turizma i sporta, nacionalno koordinacijsko tijelo projekta, pod sloganom #BeActive redovito potiče javnost da bude aktivna, ne samo tijekom tog tjedna nego i cijele godine. Tjedan je trajao od 23. do 30. rujna 2023. godine i bio je posvećen aktivnostima u fitness centrima i sportskim klubovima kroz dane otvorenih vrata za sve građane diljem cijele Hrvatske.

Mladići na startuU sklopu Europskog tjedna sporta održao se Europski školski sportski dan čiji je glavni cilj promocija tjelesne aktivnosti i zdravlja među učenicima i poticanjem svoje školske zajednice na aktivnost u sklopu kampanje #BeActive pomoći u smanjivanju zabrinjavajućih trendova opadanja tjelesne aktivnosti među djecom i mladima.

Sa utrkeEuropski školski sportski dan je proslava tjelesnog odgoja i sporta s nekoliko desetaka tisuća mladih iz stotina osnovnih i srednjih škola, koje sudjeluju u aktivnostima, izabranim od pojedine škole i profesora tjelesne i zdravstvene kulture. Glavni cilj ovog događaja je promicanje tjelesne aktivnosti i zdravlja tj. promicanje sporta i podizanje svijesti djece o važnosti bavljenja tjelesnim aktivnostima u funkciji očuvanja i poboljšanja zdravlja.

Antonija Ščetarić Hrg

Sa utrke

Djevojke pobjedniceMladići pobjednici

objavio: Zoran Kovač   datum: 27. 9. 2023.