Nacionalna razina Mreže čitanja

Mreža čitanja virtualno je natjecanje koje se svake godine održava na trima razinama. Provodi se s ciljem stjecanja navika redovitoga čitanja, ali i razvijanja vještina čitanja, time i čitalačke pismenosti. Ujedno se natjecanjem potiče i međuvršnjačka suradnja te stječe svijest o važnosti pridržavanja dogovora.

Ove godine sudjelovali su učenici prvih razreda (1. A, 1. D), a za nacionalnu razinu natjecanja čitao se roman Voštani princ hrvatskog književnika Mire Morovića, uz romane Živjeti, književnice Jelene Kastaneti, te Šest vrana, književnice Leigh Bardugo.

Učenici s mentorom u knjižnici

Učenici Andrea Šatrak, iz 1. A, i Marin Vručina, iz 1. D, izborili su se za najvišu razinu natjecanja, što je svakako za pohvalu. (Isprva je sudjelovalo osmero učenika.)

Marin i Andrea pripremali su se za natjecanje tako što su kod kuće iščitavali zadane ulomke, a u školi prepričavali radnju djela te izmjenjivali dojmove o pročitanome s mentorima Majom Baksom i Marinom Pušićem.

Test na nacionalnoj razini pisao se sat vremena, a sastojao se od 75 pitanja koja su varirala od lakših do težih. Provjeravalo se razumijevanje pročitanoga teksta te činjenično znanje vezano uz poetiku djela ili biografije pisaca.

“Postigli smo ovaj uspjeh zajedničkim snagama!” – ističu Marin i Andrea te pozivaju i druge učenike da im se pridruže iduće školske godine.

Učenici: Andrea Šatrak, 1. A i Marin Vručina, 1. D
Mentor: Marin Pušić, mag. educ.

objavio: Zoran Kovač   datum: 17. 5. 2023.

« Svibanj 2024 »