Obilježili smo Međunarodni dan sporta

S ciljem poticanja učenika na kretanje izvan škole i jačanja svijest o dobrobitima bavljenja sportom uključili smo se u obilježavanje Međunarodnog dana sporta. Posebno su aktivni bili učenici 1.pk i 2.b razreda.

Učenici 2.b, pedagoginja Tamara Vrhovec i nastavnica tjelesne i zdravstvene kulture Antonija Ščetarić-Hrg sudjelovali su u sklopu programa „Rekreacijom do zdravlja“ na biciklijadi „Bajkom do jezera“ od gradskog trga do jezera Čabraji i natrag (nekih 22km).  Na jezeru, povodom Međunarodnog dana bioraznolikosti i Dana zaštite prirode u RH.

Sudionicima biciklijade predavanje je održao član udruge BIOM Darko Podravec. Bila je ovo prilika za čuti više o promatranju ptica, naučiti raspoznati koja se vrsta kako glasa te iskušati opremu.

Zajednička fotografija na gradskom trgu prije polaska prema Čabrajima

Dio učenika na gradskom trgu

Na putu prema jezeru Čabraji

Zajednička fotografija na jezeru ČabrajiSkupina učenika na jezeru ČabrajiUčenici 1.pk razreda i nastavnica Antonija Ščetarić-Hrg, vožnjom bicikla, napravili su turu po našem gradu (oko10km).

Učenici 1.pk s nastavnicom prije odlaska na gradsku vožnjuSport utječe na pravilan rast  i razvoj djece, uči ih toleranciji i osnaživanju odnosa s drugima, kroz sport učimo biti odgovorni i poštovati jedni druge.

Antonija Ščetarić-Hrg

objavio: Zoran Kovač   datum: 20. 6. 2021.

« Svibanj 2024 »