Večer matematike

U utorak, 5. prosinca u našoj je školi održana Večer matematike koju su organizirali profesor Kristijan Pižir i profesorica Sandra Kamenarić. Program se sastojao od četiriju tematskih cjelina - Japansko množenje, Izradi svoj fraktal – radionica, Paško Patak u matemagičnoj zemlji – projekcija crtića i Zlatni rez u umjetnosti. Na Večeri su sudjelovali učenici 1. b i 1. g razreda.

Detalj s večeri matematikeTim povodom razgovarali smo s profesoricom Sandrom.

S kojom se namjerom obilježava Večer matematike?

Večer matematike obilježavamo s ciljem izgradnje pozitivnog stava učenika prema matematici. Sudjelovanje na takvim događanjima često otkriva zaboravljenu zabavnu stranu matematike te dokazuje da, iako ih nismo svjesni, matematičke probleme u svakodnevnom životu uspješno rješavamo.

Kako se rodila Vaša ljubav prema matematici?

Razvila se već od malena. Već sam u osnovnoj školi bila sigurna što želim studirati te čime se želim baviti.

Što možete reći o ovogodišnjim temama te zašto ste izdvojili baš te?

Profesor Pižir i ja imali smo mnogo tema koje smo htjeli izdvojiti, no nedovoljno je vremena da svaku predstavimo. Na kraju smo odabrali one koje su međusobno povezane.

Razgovarale smo i s učenicima 1. g razreda.

Što vas je potaknulo da se prijavite na večer matematike?

Zato što smo voljeli matematiku u osnovnoj školi i bili smo dobri u njoj.

Jesu li vam se svidjele ovogodišnje teme?

Da, najviše nam se svidjela japanska metoda računanja.

Jeste li se snašli u izradi fraktala?

Snašli smo se i bilo je zabavno.

Lana i Ana-Marija, 3. g

Detalj s većeri matematikeUčenički radovi s večeri matematikeUčenički radovi s večeri matematike

objavio: Zoran Kovač   datum: 21. 12. 2023.