Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje

U našoj školi u petak, 17. studenog 2023. godine obilježen je Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje te Domovinskog rata. Organizatorice su bile nastavnice Đurđica Tinodi Jelak, Ana Rajković, Ankica Filić te Antonia Petrić. Većina razreda nekako je doprinijela pripremama za obilježavanje ove tužne obljetnice izradom prigodnih plakata i pacifističkih/antiratnih slogana.

Detalj iz hola školeU 13 sati u predvorju je održan kratak i dostojanstven program. Učenice 3. a razreda (smjera komercijalist) čitale su ulomke iz djela Siniše Glavaševića - Renata Modrić Priču o gradu, Marta Šiler Priču o ljubavi, a Lucia Mikec Priču o vremenu. Zatim je nastavnica Vjeronauka Ankica Filić kratkim govorom istaknula nemjerljivu vrijednost žrtve koju su podnijeli svi naši branitelji, i za nas, i za buduće generacije. Tijekom dana proveden je i prigodan kviz koji su osmislili novinari uz pomoć nastavnika Marina Pušića. Njime se provjeravalo poznavanje temeljnih činjenica vezanih uz početak Domovinskog rata te nastanak neovisne hrvatske države.

Uvečer su učenici 2. pk i 2. c razreda, u okviru nastave Politike i gospodarstva i Vjeronauka, u pratnji nastavnica Ane Rajković i Antonije Petrić, zapalili lampaše u spomen na poginule hrvatske branitelje ispred crkve svete Ane. Sudjelovali su i na misi zahvalnici.

Novinarke: Lana Višak i Ana-Marija Vuković, 3. g

objavio: Zoran Kovač   datum: 21. 11. 2023.