PONOVNO ODLIČNI REZULTATI UČENIKA I NASTAVNIKA SREDNJE ŠKOLE "IVAN SELJANEC" KRIŽEVCI

Učenice 3. k razreda Nikolina Forjan i Antonija Šatvar, te njihovi nastavnici Mišel Doskočil i Boro Petrek, iz Srednje škole "Ivan Seljanec" u Križevcima, u suradnji s Anom Novosel iz slastičarskog obrta BoAna, sudjelovanjem na ovogodišnjem Interslast natjecanju u Termama Tuhelj osvojili su srebrnu i tri brončane medalje.

Terme Tuhelj 16. listopada bile su domaćin VII. Internacionalnog kongresa slastičarstva, sladoledarstva i konditorstva „Interslast“, koji je obuhvaćao Interslast KUP 2018. – natjecanje seniora, ŠTRUFEST – natjecanje i pripremu raznih savijača i štrukla u 5 kategorija te Artslast – natjecanje učenika srednjih slastičarskih, prehrambenih i kuharskih škola Hrvatske i Slovenije u pripremi rođendanske torte.

Predstavnici SŠ „Ivan Seljanec“ Križevci sudjelovali su u kategoriji pripreme savijača za seniore i juniore: nastavnik mentor Mišel Doskočil u kategoriji štrukla sa sirom te štrukla sa prigorskim tartufom, nastavnik Boro Petrek u kategoriji savijače sa šumskim voćem i rođendanske torte, te učenica Antonija Šatvar u kategoriji savijače s orašatim plodovima i Nikolina Forjan u kategoriji savijače s voćem. Učenice su također sudjelovale i u kategoriji „artslast“ juniori u pripremi rođendanske torte.

Križevački predstavnici surađivali su s Anom Novosel, slastičarkom iz Vrbovečke Dubrave, koja se natjecala u kategoriji samostalne slastičarke u pripremi torte s temom rođendan.

Svi su ostvarili izvrsne rezultate i u Križevce donijeli četiri  medalje. Mišel Doskočil osvojio je srebro i broncu u konkurenciji seniora za pripremu štrukla sa sirom i štrukla sa prigorskim tartufom, Boro Petrek osvojio je brončani Interslast u konkurenciji seniora za rođendansku tortu prema žiriju redakcije ROBINSON, a Antonija Šatvar dobitnica  je brončanog Štufesta  u konkurenciji juniora u kategoriji orašastih savijača prema žiriju profesionalnih slastičara. Čestitamo našim učenicama i nastavnicima na postignutom uspjehu.

Osim natjecateljskog dijela, kongres je obuhvatio i edukativne radionice i predavanja na kojima su se sudionici educirali o novim dosezima u slastičarstvu u domovini i inozemstvu.

objavio: Antun Martinović   datum: 19. 10. 2018.

« Ožujak 2024 »