VREMENIK PISANIH PROVJERA

POZIV ZA NASTAVAK OBRAZOVANJA UČENICIMA KOJI SU ZAVRŠILI TROGODIŠNJE OBRAZOVNE PROGRAME ILI STEKLI NIŽU RAZINU SREDNJEG OBRAZOVANJA

Tekst poziva nalazi se pod opširnije. Prijavnica za poziv za nastavak školovanja može se naći na sljedećoj poveznici.

KLASA: 602-03/19-01/477

URBROJ: 2137-55-19-02

Križevci, 14.6.2019.

Na temelju članka 24. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi i Pravilnika o uvjetima i načinima nastavka obrazovanja za višu razinu kvalifikacije, Srednja škola „Ivan Seljanec“ Križevci objavljuje

P  O  Z  I  V

Učenici koji su završili trogodišnje školovanje ili stekli nižu razinu srednjeg obrazovanja, u roku od dvije godine od završetka strukovnog programa, imaju pravo predati prijavu za nastavak školovanja u Srednjoj školi „Ivan Seljanec“ Križevci za slijedeća zanimanja:

• komercijalist
  • hotelijersko-turistički tehničar

Nastavak obrazovanja za višu razinu kvalifikacije u statusu redovitog učenika moguće je ostvariti:

u pravilu, ukoliko učenik nastavlja obrazovanje unutar istog obrazovnog sektora u kojemu je prethodno završio svoje strukovno obrazovanje;

ukoliko je učenik tijekom prethodnoga srednjeg strukovnog obrazovanja ostvario prosjek ocjena svih razreda najmanje 3,50 zaokružen na dvije decimale;

ukoliko srednja škola ima dovoljan broj slobodnih mjesta u razrednom odjelu u strukovnim programima u kojima omogućuje nastavak obrazovanja i druge uvjete sukladno Državnom pedagoškom standardu srednjoškolskog sustava odgoja i obrazovanja (Narodne novine, br. 63/2008 i 90/2010).

Uz pisanu prijavu ili popunjenu prijavnicu za nastavak školovanja, u kojoj će napisati što su završili i što žele upisati, učenici su dužni priložiti sve razredne svjedodžbe i svjedodžbu o završnom ispitu. Kod prijava se prilažu kopije dokumenata, a prilikom upisa prilažu se originali dokumenata. Upisani učenici kao redoviti učenici dužni su:

• položiti razlikovne odnosno dopunske ispite (način polaganja i  rokove utvrđuje nastavničko vijeće)
  • pratiti nastavu tijekom nastavne godine i sudjelovati u svim  obvezama i aktivnostima kao i ostali učenici u razrednom odjelu.

Rok za predaju prijava je 5. srpnja 2019.

Prijave se predaju u tajništvu Srednje škole „Ivan Seljanec“ Križevci.

O svakoj pojedinačnoj prijavi odlučiti će Nastavničko vijeće, o čemu će kandidati biti obaviješteni.

v.d.ravnatelja

Gordana Juran-Ratković, prof.

objavio: Antun Martinović   datum: 14. 6. 2019.

« Ožujak 2024 »