Uspješno smo prošli prvu razinu kviza Mreža čitanja

Mreža čitanja virtualni je kviz koji se svake godine  održava na trima razinama. Provodi se s ciljem stjecanja navika redovitoga čitanja, ali i razvijanja vještina čitanja, time i čitalačke pismenosti. Ujedno se kvizom potiče i međuvršnjačka suradnja te stječe svijest o važnosti pridržavanja dogovora (kolegijalnost). Školska razina natjecanja održana je 2. prosinca.

Ove su godine sudjelovali učenici prvih razreda, a za prvu se razinu natjecanja čitao roman Živjeti Jelene Kastaneti.

Učenici razgovaraju o pročitanomDana 16. studenoga krenuli smo čitati knjigu Živjeti. Sudjelovali su Veronika Skrba, Andrej Milković, Tea Ciglarić, Nika Đurinić, Marin Vručina te moja malenkost, Domagoj Vuk,  iz 1. D uz Andreu Šatrak iz 1. A razreda. Pripremali su nas mentori Maja Baksa Žeđa i Marin Pušić.

Čitali smo roman naglas u knjižnici, dio samostalno kod kuće te prepričavali sadržaj djela.

Na dan natjecanja bili smo uzbuđeni, sve smo ponovili i utvrdili. No, znali smo da uspjeh neće izostati jer smo se kvalitetno pripremali s nastavnikom i knjižničarkom.

Sam kviz, koji se pisao 40 minuta, sastoji se od 35 pitanja kojima se provjerava razumijevanje pročitanih ulomaka te 15 faktografskih.

Svi smo uspješno savladali prvu razinu kviza i bili jako sretni. Slijedi druga razina natjecanja koja  je izazovnija jer valja iščitati još jednu knjigu, ali mi se ne bojimo. Radujemo se novim druženjima i knjigama!

Učenik: Domagoj Vuk, 1. D
Nastavnik: Marin Pušić

objavio: Zoran Kovač   datum: 6. 12. 2022.

« Svibanj 2024 »