#BeActive

Raznim sportskim ativnostima u školi i izvan nje uključili smo se u Europski sportski tjedan i Europski školski sportski dan. Kroz tjedan od 23. do 30. rujna smo imali prikaz i probu nordijskog hodanja, atletskog treninga, street work out-a do igre školice. A zatim školski kros Ivana Seljanca i aktivnost "Izađimo iz okvira“ s posebnim naglaskm na učenicima s teškoćama, jer svatko dijete može biti aktivno u sportu i igri.

Europski tjedan sporta (ETS) je inicijativa Europske komisije za promicanje sporta i tjelesne aktivnosti diljem Europe koja se 2021. godine održava po sedmi put. Ministarstvo turizma i sporta, nacionalno koordinacijsko tijelo projekta, pod sloganom #BeActive redovito potiče javnost da bude aktivna, ne samo tijekom tog tjedna nego i cijele godine. Tjedan je trajao od 23. do 30. rujna 2021. godine i bio je posvećen aktivnostima u fitness centrima i sportskim klubovima kroz dane otvorenih vrata za sve građane diljem cijele Hrvatske.

U sklopu Europskog tjedna sporta održao se 29.09. Europski školski sportski dan čiji je glavni cilj promocija tjelesne aktivnosti i zdravlja među učenicima i poticanjem svoje školske zajednice na aktivnost u sklopu kampanje #BeActive pomoći u smanjivanju zabrinjavajućih trendova opadanja tjelesne aktivnosti među djecom i mladima.

Europski školski sportski dan je proslava tjelesnog odgoja i sporta s nekoliko desetaka tisuća mladih iz stotina osnovnih i srednjih škola, koje sudjeluju u aktivnostima, izabranim od pojedine škole i profesora tjelesne i zdravstvene kulture. Glavni cilj ovog događaja je promicanej tjelesne aktivnosti i zdravlja i podizanje svijesti djece o važnosti bavljenja tjelesnim aktivnostima u funkciji očuvanja i poboljšanja zdravlja.

Antonija Ščetarić Hrg

objavio: Zoran Kovač   datum: 3. 10. 2021.