Naša škola postaje CARNET-ov Regionalni obrazovni centar u II. fazi programa „e-Škole“

Na poziv koji je bio otvoren od 27. svibnja do 17. lipnja 2020. godine prijavilo se više od 170 škola, a  CARNET-ovo povjerenstvo odabralo je deset lokacija za uspostavu Regionalnih obrazovnih centara među kojima je i naša škola.

U sklopu provedbe II. faze programa “e-Škole: Cjelovita informatizacija procesa poslovanja škola i nastavnih procesa u svrhu stvaranja digitalno zrelih škola za 21. stoljeće” financiranog iz Europskih strukturnih i investicijskih fondova, Hrvatska akademska i istraživačka mreža CARNET objavila je poziv za uspostavu Regionalnih obrazovnih centara.

Cilj ovog poziva bio je odabrati po jednu učionicu u 10 škola  koje će se opremiti informacijsko-komunikacijskom infrastrukturom te urediti multifunkcionalnim namještajem kako bi se prostor mogao prilagoditi potrebama različitih oblika održavanja edukacije.  Odabrani, uređeni i opremljeni ROC-ovi u okviru projekta, koristit će se za potrebe održavanja edukacija i skupova od strane CARNET-a te agencija/organizacija nadležnih za poticanje razvoja i podrške odgojno-obrazovnom sustavu u RH. U Srednjoj školi „Ivan Seljanec“ Križevci educirat će se nastavnici iz naše i okolnih županija. Dostupnost stručnih usavršavanja u organizaciji CARNET-a bit će puno lakša učiteljima i nastavnicima iz Križevaca i Koprivničko-križevačke županije. Umjesto da putujemo u druge gradove, CARNET smo doveli k nama.

Trud oko pisanja programa i ispunjavanja prijave isplatio se. Ovo će biti lijepa promocija škole, ali i našeg grada.

objavio: Zoran Kovač   datum: 1. 9. 2020.

« Ožujak 2024 »