Na temelju članka 24. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi ( Narodne novine 126./12. – pročišćeni tekst,  94./13. i 152/14.), Srednja škola „Ivan Seljanec“ Križevci objavljuje

POZIV ZA NASTAVAK OBRAZOVANJA UČENICIMA KOJI SU ZAVRŠILI TROGODIŠNJE OBRAZOVNE PROGRAME ILI STEKLI NIŽU STRUČNU SPREMU.

Učenici koji su završili trogodišnje školovanje ili stekli nižu stručnu spremu, u roku od godine dana od završetka strukovnog programa, imaju pravo predati prijavu za nastavak školovanja u Srednjoj školi „Ivan Seljanec“ Križevci. Više obavijesti, kao i tekst samog poziva, mogu se naći u nastavku.

Učenici koji su završili trogodišnje školovanje ili stekli nižu stručnu spremu, u roku od godine dana od završetka strukovnog programa, imaju pravo predati prijavu za nastavak školovanja u Srednjoj školi „Ivan Seljanec“ Križevci za slijedeća zanimanja:

-      komercijalist

-      hotelijersko-turistički tehničar

Nastavak obrazovanja za višu razinu kvalifikacije u statusu redovitog učenika moguće je ostvariti:

 u pravilu, ukoliko učenik nastavlja obrazovanje unutar istog obrazovnog sektora u kojemu je prethodno završio svoje strukovno obrazovanje;

 ukoliko je učenik tijekom svih godina prethodnoga obrazovanja ostvario ukupan prosjek ocjena zaokružen na dvije decimale i to najmanje 3,50;

 ukoliko srednja škola ima dovoljan broj slobodnih mjesta u razrednom odjelu u strukovnim programima u kojima omogućuje nastavak obrazovanja i druge uvjete sukladno Državnom pedagoškom standardu srednjoškolskog sustava odgoja i obrazovanja (Narodne novine, br. 63/2008 i 90/2010).

Uz pisanu prijavu ili popunjenu prijavnicu za nastavak školovanja, u kojoj će napisati što su završili i što žele upisati, učenici su dužni priložiti sve razredne svjedodžbe i svjedodžbu o završnom ispitu. Upisani učenici kao redoviti učenici dužni su:

položiti razlikovne odnosno dopunske ispite (način polaganja i  rokove utvrđuje nastavničko vijeće)
pratiti nastavu tijekom nastavne godine i sudjelovati u svim  obvezama i aktivnostima kao i ostali učenici u razrednom odjelu.

Rok za predaju prijava je 28. kolovoza 2015.

Zamolbe se predaju u tajništvu Srednje škole „Ivan Seljanec“ Križevci.

objavio: Antun Martinović   datum: 13. 7. 2015.

« Ožujak 2024 »